צרו קשר

מאמרים חדשים

המדריך לזכויות עובדים

המדריך לזכויות עובדים

היציאה לעולם העבודה מחייבת את כל המועסקים לא רק להיכנס לעולם תובעני ותחרותי במיוחד אלא גם להכיר את זכויותיהם ולשמור על מעמדם מול המעסיקים.

החוק בישראל אמנם כולל זכויות רבות, אולם כדי לקבל את הזכויות הללו יש להוכיח שאכן מתקיימים יחסי עובד מעביד.

מה כוללים יחסי עובד מעביד

הפרמטרים לקביעת יחסי עובד מעביד הם מקום העבודה, נחיצות העובד לארגון, משך השעות שבהן מועסק העובד, כלי העבודה, אופן הפיקוח על העובד ומשך ההתקשרות עמו. בשאלה האם מתקיימים יחסי עובד מעביד מכריע בית המשפט לפי התמונה הכללית שעולה מתוך כל הפרמטרים האם התקיימו יחסי עובד מעביד.

עבודת נשים

החוק הישראלי מבקש לחתור לשוויון וכחלק מכך נחקקו חוקים בנושא העסקת נשים. זה כולל אי אפליה בקבלה לעבודה, איסור על פיטורין בשל היותה אישה ו/או בשל היותה אימא, מתן זכות  לעובדת לשמור על הריונה בסוד עד לחודש החמישי להיריון, איסור פיטורין בהיריון, בחופשת הלידה וחודשיים לאחריה, מתן אפשרות להיעדר מספר שעות קבוע במהלך ההיריון לצורך בדיקות ומעקב רפואי בתשלום מלא וללא סנקציות, מתן אפשרות להיעדר לצורך טיפולי פוריות ואיסור על פיטורין בתקופה זו.

פיטורין

כדי להגן על עובדים קובע החוק תקנות מיוחדות לגבי פיטורין ופיצויי פיטורין החל מאופן ביצוע ההליך וכלה בעילות שונות לפיטורין שמקנות זכויות פיטורין לעובד גם אם הוא מתפטר. זה כולל נישואין או גירושין, הרעת תנאים, מעבר דירה ועוד.

פיצויי פיטורין- המדריך לזכויות עובדים

גם אופן החישוב של פיצויי פיטורין טומן בחובו מחלוקות שונות סביב השאלה מה מחושב בפיצויים ומה לא. החישוב הכללי הוא משכורת אחת לכל שנת עבודה, אולם בפועל פרמטרים ושאלות רבות עולות סביב חישוב הפיצויים כמו למשל  האם בונוסים, עמלות, הטבות ונסיעות אמורים להיכלל בחישוב? כיצד נעשה החישוב במקרה של משרה חלקית שאינה קבועה? מה הדין לגבי שינויים במשרה בתקופת העבודה ומשתנים נוספים. בנוסף, נשאלת השאלה לגבי התחשיב הסופי עם סיום יחסי העבודה לרבות פדיון ימי החופשה, ההבראה ועוד.

לאור המורכבות במקרה של משתנים רבים חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי שיוכל לסייע לכם לערוך את החישוב לפי זכויותיכם בחוק.

עוד מאמרים

מאמרים
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

חופשה שנתית

הזכות לחופשה שנתית משותפת לכל העובדים השכירים במשק, אך לפעמים אתה כמנהל חייב לגרום לעובד שלך לממש את החופשה השנתית שלו.

קרא עוד »
מאמרים
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

עורך דין תאונות עבודה

בכל שנה נפגעים עובדים רבים בתאונות במדינת ישראל קיימים לא מעט מפעלים וישנם לא מעט מקומות עבודה בהם רמת הסיכון לגבי עובדים מסוימים מראה עד

קרא עוד »
מאמרים
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

חשבי שכר

חשבי שכר הינם בעלי מקצוע אשר הוכשרו בקורס מקצועי אקטואלי, לפעמים הינם הוכשרו בעוד קורסים, כמו לדוגמה – ייעוץ מס, ניהול חשבונות וכיוצא בזה.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן