מאמרים חדשים

תחומי התמחות

צרו קשר

קטגוריות
ארכיון
יוני 2024
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
עורך דין דיני עבודה
Picture of ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

עורך דין דיני עבודה

מערכת היחסים בין עובד למעביד בישראל מעוגנת באמצעות חוקים שונים הנכללים בתחום דיני העבודה. חוקים אלו מיועדים בעיקר לצרכי הגנה על זכויות העובד והסדרתן בהיבט המשפטי.

וזאת על מנת למנוע מצבי עושק וניצול של עובדים על ידי מעסיקיהם. דיני העבודה בישראל מבוססים על הנחת היסוד לפיה העובד בעמדה מוחלשת אל מול מעסיקו, וזאת לנוכח העובדה שפרנסתו של העובד תלויה במעביד.

זכויות העובדים

זכויות העובדים במדינת ישראל מבוססים על חוקים שונים בתחום דיני העבודה, כאשר בין יתר החוקים העיקריים בתחום משפטי זה ניתן למצוא את חוק פיצויי פיטורים, חוק שעות העבודה והמנוחה, חוק שכר המינימום, חוק חופשה שנתית, חוק הודעה לעובד, חוק השכר ומועד תשלום שכר העבודה, חוק הודעה מוקדמת, חוק שוויון הזדמנויות בעבודה ורשימה ארוכה של חוקים נוספים שכל אחד מהם מיועד לצרכי הגנה על זכויות העובד. 

עורך דין דיני עבודה
עורך דין דיני עבודה

חשוב לציין שאכיפת החוקים לוקה בחסר, ולכן, מדי שנה מתרחשים בישראל אינספור עוולות תעסוקתיות מצד המעסיקים כלפי עובדיהם. במידה וגם אתם מוצאים את עצמכם נפגעים מהחלטתו של המעסיק המנוגדת לחוק, זה הזמן להיוועץ עם עורך דין דיני עבודה, המתמחה בניהול תביעות בתחום דיני העבודה.

חשוב לציין שחלק מחוקי העבודה המונהגים בישראל הינם חוקים המיועדים לצורך הגנה מלאה על זכויות העובד, גם במקרים בהם העובד מוכן לוותר על זכויותיו מכל סיבה שהיא.

מערכת משפטית עצמאית

הצורך בהגנה על זכויותיהם של המועסקים במשק הישראלי, הובילה להקמתה של מערכת משפטית נפרדת הידועה בשם: בתי הדין לעבודה. מערכת משפטית זו פועלת בישראל מאז שנת 1969 והיא כוללת בתוכה חמישה בתי דין אזוריים ובית דין ארצי לענייני עבודה המשמש כערכאה לצרכי ערעורים בפסקי דין הניתנים על ידי אחד מחמשת בתי הדין האזוריים.

שירותיו של עו"ד לענייני עבודה

שירותיו המשפטיים של עורך דין דיני עבודה מיועדים גם לצרכי ייצוג עובדים וגם לצרכי ייצוג מעסיקים, כאשר היקף שירותיו נקבעים בהתאם לסוגיה המשפטית עימה הלקוחות אותם הוא מייצג נדרשים להתמודד.

עוד מאמרים

דיני נזיקין
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

טיפים לעורך דין תאונות דרכים שאתה צריך

בשבריר שנייה, נסיעה שגרתית יכולה להפוך לאירוע משנה חיים. תאונות דרכים אינן נוגעות רק לנזק לרכב אלא עלולות לגרום לפציעות פיזיות, טראומה רגשית ולעומס כלכלי.

קרא עוד »
ביטוח לאומי
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

ביטוח לאומי – קידום הרחבת תקנות נכות של נפגעי עבודה

מענה רוחבי ולא נקודתי הביטוח הלאומי מבקש לשנות תקנות משנת 1965 ולקדם הרחבת תקנות נכות עבודה במיליוני שקלים. לראשונה יינתן מענה רוחבי ולא נקודתי לאלפי

קרא עוד »
מעבר
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

האם צריך לשלם מס רכישה בגין תוספת מאוחרת להסכם מכר?

חברה רכשה קרקע בת"א לצורך הקמת בניין. משגילתה שהעסקה לא כדאית עבורה, שילמה לעירייה סכום נוסף לצורך הרחבת הבנייה. השופטת חייבה אותה בתוספת מס רכישה

קרא עוד »
עובדי קבלן
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

זכותון עובדי קבלן כוח אדם

עובדי קבלן כוח אדם במגזר הפרטי שצו הרחבה בענף אספקת שירותי כח אדם חל עליהם, זכאים להטבות יחודיות ובין היתר, תקן של 175 שעות עבודה בחודש,

קרא עוד »

תוכן עניינים