מאמרים חדשים

תחומי התמחות

צרו קשר

קטגוריות
ארכיון
יוני 2024
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Picture of ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

תאונות דרכים – גורמים, נתונים ותוצאות אפשריות

בכל שנה נפגעים בין 20 ל30 מליון איש ברחבי העולם מתאונות דרכים.

תאונות דרכים נגרמות בשל התנהגות האדם, כגון חוסר תשומת לב, עייפות או שימוש בטלפון נייד, תשתיות גרועות, כגון כתמי שמן או תמרורים מוסתרים, ומצב לא תקין של כלי הרכב, כגון גלגל משוחרר או פנס מקולקל.

תאונות דרכים עלולות להסתיים בפגיעות קלות כגון שריטות, פגיעות חמורות יותר כגון שברים בגפיים, או בפציעות חמורות מאוד כגון פגיעה בעמוד השדרה, חבלות רב מערכתיות וכו׳.

הן עלולות להוביל לאשפוז ושיקום ארוכי טווח, לנזקים קבועים ואפילו לנכות. על מנת להימנע ככל האפשר ממורת רוח נוספת לאחר תאונת דרכים, כדאי שנדע מה הזכויות שלנו ומה אנו זכאים לקבל במקרה של תאונה.

גובה וסוג הפיצויים – מה מגיע לנו?

בכל מקרה של פגיעה בתאונת דרכים, חברות הביטוח הן אלו אשר אחראיות לשלם פיצויים במידה ונגרם נזק גופני. גובה הפיצויים נקבע על פי חוות דעת של מומחה (למשל, אורתופד או נוירולוג) הממונה על ידי בית המשפט כאשר מוגשת התביעה. 

הרבה אנשים אינם מודעים לזכויות הרבות המגיעות להם במידה ונפגעו, חלילה, בתאונת דרכים. חברות הביטוח יכולות לפצות את הנפגע על נזקים שנגרמו לו, גם באופן עקיף, כתוצאה מהתאונה.

תחת מטרייה זו נמצא הפסדי שכר, אובדן כושר השתכרות ואובדן תנאים סוציאליים. כמו כן, ועל פי חומרת התאונה וקריטריונים נוספים, הנפגע יכול להיות זכאי למטפל, מימון הוצאות נסיעה, ציוד שיקומי וכמובן כל ההוצאות הרפואיות, כולל רפואה אלטרנטיבית.

במידה והאדם זקוק לעזרה כלכלית דחופה, למשל, אינו יכול לשלם שכר דירה לאחר תאונה קשה, קיים מנגנון בחוק אשר נקרא ״תשלום דחוף״ ומאפשר לו לפנות לחברת הביטוח, בצירוף המסמכים הרלוונטיים, עם בקשה לתשלום. אם חברת הביטוח מסרבת לשלם, ניתן לפנות לבית המשפט.

נפגעתי בתאונה – מה עלי לעשות?

אם, חלילה, נפגעתם בתאונת דרכים, עליכם לדווח למשטרת ישראל. מאוחר יותר, טופס התלונה, יחד עם טפסים רפואיים, ישמשו אתכם בהגשת התביעה לפיצויים. עם זאת, לא תמיד הזכות לפיצויים מתממשת אל מול חברות הביטוח.

לכן, עורך דין אשר מתמצא בחוק יכול לעשות הבדל משמעותי עבור המבוטח, לעמוד בשם המבוטח מול חברות הביטוח ולוודא שהוא יקבל את כל מה שמגיע לו.

עוד מאמרים

דיני נזיקין
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

טיפים לעורך דין תאונות דרכים שאתה צריך

בשבריר שנייה, נסיעה שגרתית יכולה להפוך לאירוע משנה חיים. תאונות דרכים אינן נוגעות רק לנזק לרכב אלא עלולות לגרום לפציעות פיזיות, טראומה רגשית ולעומס כלכלי.

קרא עוד »
ביטוח לאומי
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

ביטוח לאומי – קידום הרחבת תקנות נכות של נפגעי עבודה

מענה רוחבי ולא נקודתי הביטוח הלאומי מבקש לשנות תקנות משנת 1965 ולקדם הרחבת תקנות נכות עבודה במיליוני שקלים. לראשונה יינתן מענה רוחבי ולא נקודתי לאלפי

קרא עוד »
מעבר
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

האם צריך לשלם מס רכישה בגין תוספת מאוחרת להסכם מכר?

חברה רכשה קרקע בת"א לצורך הקמת בניין. משגילתה שהעסקה לא כדאית עבורה, שילמה לעירייה סכום נוסף לצורך הרחבת הבנייה. השופטת חייבה אותה בתוספת מס רכישה

קרא עוד »
עובדי קבלן
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

זכותון עובדי קבלן כוח אדם

עובדי קבלן כוח אדם במגזר הפרטי שצו הרחבה בענף אספקת שירותי כח אדם חל עליהם, זכאים להטבות יחודיות ובין היתר, תקן של 175 שעות עבודה בחודש,

קרא עוד »

תוכן עניינים