מאמרים חדשים

נפגעי עבודה – המדריך המלא

נפגעי עבודה מי מבוטח אלה המבוטחים בביטוח נפגעי עבודה: עובד שכיר עובד עצמאי, בתנאי שהוא

קרא עוד »

תחומי התמחות

צרו קשר

קטגוריות
ארכיון
יוני 2024
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Picture of ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

ייצוג לקוחות בבתי משפט

הדגשים החשובים של ייצוג לקוחות בבתי משפט

חלק בלתי מבוטל מהסכסוכים – הן העסקיים והן האישיים – מגיע בסופו של דבר לערכאות משפטיות.

על-מנת להבטיח פסיקה על סמך מלוא האינטרסים שלכם, חשוב להופיע לדיון עם עורך דין מיומן מאוד בייצוג לקוחות בבתי משפט. כדאי לזכור שעל השופטים מוטל עומס רב, ולכן נדרשת יכולת גבוהה לטעון טיעונים ממוקדים, מדויקים וחדים.

כושר השכנוע של עורך הדין המומחה לליטיגציה משמעותי מאוד גם כשהמקרה מגיע לבוררות או גישור, שכן כמעט תמיד יש מקום לפרשנות אישית של חוקים רלוונטיים ומרחב תמרון רב יחסית למי שאמור לפסוק בתיק – שופט, בורר או מגשר.

באילו מקרים נדרש ייצוג של לקוחות בפני ערכאות שיפוטיות?

ייצוג לקוחות בבתי משפט על-ידי עורך דין בעל ניסיון רלוונטי משפיע במידה רבה על הפסיקה במגוון רחב של מקרים. בתחום המקרקעין תביעות נפוצות במיוחד עוסקות בפינוי וסילוק יד (למשל של שוכרים שלא עמדו בהתחייבויות שלקחו על עצמם בחוזה השכירות), בליקויי בנייה מסוגים שונים, בזכויות דיירים מוגנים, בפירוק שיתוף (לדוגמה במסגרת הליכי גירושין), צווי הריסה, שינויי ייעוד, היטלי השבחה, השגות על קביעת ארנונה, ערעורים בגין שומות ועוד.

עוד מקרים נפוצים הם דיונים בבית דין לעבודה, בכל מצב שבו ישנם חילוקי דעות בין מעסיק לעובד, והניסיונות להגיע להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט לא צולחים. גם תאונות עבודה ובעצם תאונות מכל הסוגים מובילות לעתים לקיום הליכים משפטיים, ולנוכח הרגישות והמורכבות של הנושא יש חשיבות עצומה ליכולות ההופעה בפני בית המשפט של עורך הדין.

אסטרטגיה מדויקת, יצירתיות ונחישות

ייצוג לקוחות בבתי משפט באופן שיגן על האינטרסים החשובים להם מחייב קודם כל אסטרטגיה מדויקת.

האסטרטגיה נבנית על בסיס העובדות בתיק, בקיאות מעמיקה לגבי כל החוקים הרלוונטיים והפסיקות התקדימיות, היכרות עם הערכאה השיפוטית (שכאמור יכולה להיות גם בוררות או גישור) ומטרות ההליך המשפטי. בנוסף לאסטרטגיה נדרשת גם יצירתיות, כדי להתמודד בהצלחה עם כל תרחיש שמתפתח תוך כדי ההליך המשפטי, ועוד מרכיב הכרחי בייצוג הלקוחות הוא נחישות. את סל הכישורים משלים קשב: גם ללקוח אבל חשוב לא פחות – לצד השני, כדי להבטיח מענה מיטבי לכל טיעון, בדרך לפסיקה הטובה ביותר מבחינתכם.

עוד מאמרים

ביטוח לאומי
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

נפגעי עבודה – המדריך המלא

נפגעי עבודה מי מבוטח אלה המבוטחים בביטוח נפגעי עבודה: עובד שכיר עובד עצמאי, בתנאי שהוא רשום במוסד לביטוח לאומי. מי שנמצא בהכשרה מקצועית או בשיקום

קרא עוד »
ביטוח לאומי
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

תאונות עבודה – דמי פגיעה ביטוח לאומי

דמי הפגיעה נועדו לפצות אותך על אובדן הכנסותיך מעבודה (כשכיר או כעצמאי) עקב הפגיעה בעבודה. דמי הפגיעה משולמים בעד פרק הזמן  בו לא עבדת ונזקקת  לטיפול רפואי, ולכל

קרא עוד »
ביטוח לאומי
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

תאונות עבודה – טיפול רפואי

מבוטח שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה מתאונת עבודה או ממחלת מקצוע, זכאי לטיפול רפואי – כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה. הטיפול הרפואי

קרא עוד »
חדשות האתר
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

עדכון חוק דמי הבראה לשנת 2024

מעסיקים צריכים להפחית סכום השווה ליום הבראה מתוך תשלום דמי ההבראה המגיעים לעובדים בשנת 2024 לעובדים במשרות חלקיות או שעבדו רק בחלק מהשנה, ולעובדים מסוימים המפורטים

קרא עוד »
דיני נזיקין
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

טיפים לעורך דין תאונות דרכים שאתה צריך

בשבריר שנייה, נסיעה שגרתית יכולה להפוך לאירוע משנה חיים. תאונות דרכים אינן נוגעות רק לנזק לרכב אלא עלולות לגרום לפציעות פיזיות, טראומה רגשית ולעומס כלכלי.

קרא עוד »

תוכן עניינים