מאמרים חדשים

עורך דין ליטיגציה

עורך דין ליטיגציה ממלא תפקיד מכריע במערכת המשפט, המתמחה בייצוג וייעוץ ללקוחות בתביעות אזרחיות. עורכי

קרא עוד »

תחומי התמחות

צרו קשר

קטגוריות
ארכיון
פברואר 2024
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829  
עורך דין תאונות עבודה
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

עורך דין תאונות עבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שהתרחשה כתוצאה מביצוע פעולה של העובד לטובת עבודתו וכן תאונה שהתרחשה בדרך למקום העבודה או ממנו.

על מנת להוכיח קשר סיבתי בין הפגיעה לבין ההימצאות במקום העבודה או בדרך אליו, מומלץ וחשוב להיעזר בגורם מקצועי מוסמך ומומחה בתחום שהינו עורך דין תאונות עבודה.

עורך דין תאונות עבודה
דיני עבודה

תאונה תיחשב ותוכר כתאונת עבודה על ידי בית המשפט, רק במידה ויוצגו ראיות והוכחות היוצרות זיקה וקשר נסיבתי בין הפגיעה והפציעה לבין הפעילות במסגרת מקום העבודה.

רבים סבורים כי הוכחה מעין זו הינה פשוטה ומובנת מאליו, אולם בכל מקרה של הגשת תביעה, חיוני להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה מומחה שיגדיל משמעותית את סיכוייכם לקבל פיצוי מחברת הביטוח של המעביד או מכל גורם אחר.

הצעדים הנדרשים במקרה של תאונת עבודה

על מנת למקסם את הפיצוי בגין תאונות עבודה ולהצליח בתביעה, הרי שיש להוכיח מעל לכל ספק כי הפגיעה נגרמה כתוצאה ישירה מאירוע שהתרחש בזמן העבודה או בגינה.

כצעד ראשון, חשוב לוודא כי המוסד לביטוח לאומי יכיר בפגיעה שלכם כתאונת עבודה והליך זה מחייב ייעוץ וליווי מקצועי, שכן המוסד לביטוח לאומי אינו ממהר להכיר בכל פגיעה כתאונת עבודה.

הליווי המקצועי חיוני הן מבחינה משפטית והן מבחינה רפואית, שכן חוות דעת מומחים משפטיים ורפואיים תגדיל את הסיכוי לזכות בהכרה כנפגע עבודה ולקבל פיצוי הולם.

דרישה של פיצוי בגין תאונת עבודה יכולה להיות מוגשת לכמה גורמים: חברת ביטוח פרטית של הנפגע במידה ויש בידיו פוליסת נכות מתאונה, חברת הביטוח של המעסיק והמוסד לביטוח לאומי. בנוסף, כל נזק נפשי או פיזי שנגרם לעובד כתוצאה מתקיפה יוגדר כתאונת עבודה וזאת במידה וניתן להוכיח כי הוא נגרם עקב או תוך כדי העבודה.

הגשת תביעת תאונת עבודה מחייבת צירוף מסמכים וראיות המוכיחים באופן חד משמעי את הזיקה בין התאונה לבין מקום העבודה ומשום כך, חשוב להסתייע בשירותיו של עורך דין תאונות עבודה מנוסה שהינו בעל הכלים והידע להוכחת טענתכם.

ייעוץ וליווי משפטי מידי מומחים בתחום תאונות עבודה

משרד עורכי דין ברקוביץ, אהרוני, זיו מעניק שירותים משפטיים מקצועיים בתחום המשפט האזרחי – מסחרי, דיני עבודה ותאונות עבודה. צוות המשרד כולל עורכי דין בכירים ומנוסים שיפעלו במסירות ועל בסיס בקיאות משפטית וכלכלית להשגת התוצאה המיטבית עבורכם.

עוד מאמרים בנושא…

פיטורים וסיום העסקה
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

הקדימה פיטורים לשימוע – ותפצה את העובדת בעשרות אלפי שקלים

חברת שמירה מסרה למאבטחת מכתב פיטורים בו נרשם שבאפשרותה לתאם מועד לשימוע, אם תרצה. ביה"ד לעבודה הבהיר לחברה שלא מדובר בפריווילגיה בית הדין לעבודה בבאר

קרא עוד »
דיני עבודה
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

עבודה בחגים – המדריך המלא

מדריך זה מרכז את זכויות העובדים בחגים הנהוגים בדתם, בהתאם לרשימות החגים השונים, (דמי חגים, עבודה בחגים ובחול המועד וכד'). מאמרים קשורים לנושא: עובד שהתפטר

קרא עוד »
זכויות עובדים חגים
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

דמי חגים

עובדים שאינם עובדים חודשיים זכאים לתשלום עבור ימי חג שבהם נעדרו מהעבודה, בתנאי שחגים אלה אינם חלים בשבת או ביום שישי (אם במקום העבודה מונהג

קרא עוד »
זכויות עובדים חגים
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

שי לחג בחל"ת ומיסוי

האם המעסיק חייב במתן שי לחג בחל"ת? האם יש מיסוי בגין שי לחג? מאמרים קשורים לנושא: ימי חג צו הרחבה – הסכם מסגרת לפי חוק הסכמים

קרא עוד »
ניהול שכר
ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

קצובת הבראה (דמי הבראה)

קצובת הבראה היא תשלום שהמעסיקים נדרשים לשלם לעובדים בעלי ותק של שנה או יותר בעבודה. סכום קצובת ההבראה תלוי בוותק של העובדים ובענפי המשק שבהם

קרא עוד »

תוכן עניינים