מאמרים חדשים

תחומי התמחות

צרו קשר

קטגוריות
ארכיון
יוני 2024
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Picture of ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

ברקוביץ אהרוני זיו עורכי דין

בודק שכר מוסמך – מה זה?

כאשר יש לנו חברה אנחנו צריכים לנהל את ענייני הכספים שלה באחריות רבה. אחד הדברים שהכי חשוב לשים לב אליהם בניהול הכספים של כל עסק הוא אופן תשלומי השכר לעובדים.

הכי נכון וטוב מבחינה חוקית להקפיד לשלם שכר לעובדים בעזרת בודק שכר מוסמך.

בודק שכר מוסמך הוא בדרך כלל רואה חשבון או מנהל חשבונות שעברו הכשרה מקצועית מתאימה בשביל לבדוק ולפקח על אופן מתן השכר בעסק מסוים.

בודק שכר מוסמך – למה זה חשוב?

כל עסק צריך שיהיה לו בודק שכר מוסמך כי רק הוא יכול לוודא שהוא משלם משכורות בזמן. תשלום משכורות בזמן חשוב מאוד לפי חוק כי אם לא משלמים לעובדים משכורת בזמן אנחנו מבצעים הלנת שכר שזה עבירה על החוק.

בודק השכר יוכל לוודא שגם אין חריגות בשכר של עובד מסוים. מציאת חריגות בשכר של עובד מסוים יכולה להשפיע על מאזן התקציב של כל העסק ולכן חשוב לשים לב אליה ולקחת בחשבון שדברים כאלו יכולים לקרות ולהיות מוכנים אליהם.

בודק שכר מוסמך – מה הוא עושה?

בודק שכר מוסמך בודק האם תשלומי השכר לעובדים תקינים או לא. עבודתו של בודק השכר חשובה מאוד כי היא מסייעת לנו לשמור על התקציב של העסק שלנו. שמירה על תקציב ברור וקבוע לעסק שלנו חשובה מאוד כי רק כך נוכל להגיע למצב שהעסק שלנו רווחי.

עסק שלא שומר על מאזן תקציבי ומאזן משכורות הוא עסק שמועד לפשיטת רגל והפסדים כספיים גדולים מאוד.

בדיוק כמו שבכל מדינה יש מבקר מדינה שבודק שהכול מתנהל כשורה כך גם כדאי שבכל עסק יהיה בודק שכר מוסמך שיבדוק שענייני השכר מתנהלים כשורה וכפי שהם צריכים להתנהל. בדיקה של השכר יכולה לסייע לנו לגלות טעויות ולתקן אותן בזמן לפני שיהיה מאוחר מדי.

מודעות לנושא השכר חשובה במיוחד כי רק כך נוכל לאזן את העסק שלנו ולשמור שלא יהיו לנו חריגות בתקציב שלו. עסק ששומר על יציבות תקציבית הוא עסק שקל יותר לנהל אותו ושניתן לשמור עליו מצליח לאורך זמן.

עוד באותו נושא…

 קיבוציים וצווי הרחבה
חשבי שכר

חשבי שכר הינם בעלי מקצוע אשר הוכשרו בקורס מקצועי אקטואלי, לפעמים הינם הוכשרו בעוד קורסים, כמו לדוגמה...

 שכר
סיכום תפקיד בודק שכר מוסמך

תפקיד בודק שכר מוסמך- הינו לערוך בדיקות תקופתיות כדי לוודא עמידה של תנאי העבודה והשכר של העובדים להוראות...

1 2

תוכן עניינים